Poprání 3. ročník PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdenek   
Neděle, 24 Leden 2016 22:31

O tom našem poprání

 

 

Když jsme před třemi lety tuhle soutěž vymýšleli, měli jsme , podobně jako Turnováci s cenou Českého ráje, na mysli něco, co by nahradilo původní formát Samurajské katany jako nízkonákladové soutěže pro nejnižší výkonnostní úroveň mladých, hlavně začínajících judistů. Samurajská katana mezitím postoupila na úroveň většího turnaje , kde se začínající judista setká s protřelým rafanem, který mu to znechutí a kde nepozná povzbuzující chuť byť malého úspěchu.Proto jsme založili tradici „poprání“ , kde už z názvu lze odvodit, že to vlastně ani turnaj není, že je to taková přátelská – sousedská záležitost.

V sobotu 23. 1. se tedy konal 3. ročník Podještědského novoročního poprání.Sešlo se nám 106 dětí ze 14 klubů převážně geograficky blízkých, i když se našli i šílenci v Poběžovicích (Plzeň – jih), kteří neváhali vážit cestu přes půl republiky a ještě v tom počasí…

Naše tělocvična v Rochlicích praskala ve švech , protože rodičů bylo málem tolik , co závodníků. Ale po zahájení závodů se to nějak setřáslo a dalo se tam existovat, posléze v hřejivé atmosféře  (to díky nashromážděným živým organismům, které si hravě poradily s nepříliš vytopeným sálem ).K dobré pohodě přispěl i perfektně fungující bufet, kde se s námi sympatizující maminky vytáhly se znamenitým sortimentem buchet a pečiva, které hosté konzumovali s potěšením na rozdíl od obvyklých tatranek.

K samotnému průběhu závodů lze říci, že děti se praly s chutí, vyvarovali jsme se zranění

a probíhalo to ve svižném tempu, takže se končilo ve 14 hod.

Medaile si oddíly rozdělily viz následující tabulka:

oddíl

zlato

stříbro

bronz

AŠ Ml. Boleslav

1

5

2

Děčín

5

2

3

Jablonec

2

3

6

JC Liberec

2

4

0

Kralupy

0

4

2

Litokan

3

0

0

Poběžovice

3

0

0

Sakura Liberec

1

0

3

Semily

1

3

3

SKJ Liberec

6

4

1

Tatran Praha

1

0

0

TSC Turnov

2

3

6

Vyhlídka

1

0

1

Myslíme, že s naším výsledkem můžeme být spokojeni.

Ná závěr bychom chtěli poděkovat všem, kteří nám s tímto podnikem pomohli : maminkám za práci v zázemí soutěže (bufet, úklid apod), tatínkům za pomoc při likvidaci a úklidu tatami a techniky, starším závodníkům za obsluhu časomíry a rozhodčím, že k nám vážili cestu a dobře pískali.

Zdá se, že se dobrá věc podařila a jsme za to rádi.

Aktualizováno Neděle, 24 Leden 2016 22:38